Pomoc dla osób które utraciły zdolność porozumiewania się.

Zgłoś się po poradę do jednego z naszych logopedów.

  • Teraz dostępny na:
Konsultacje logopedyczne online

Platforma Toker to baza ponad 290 ćwiczeń logopedycznych dla osób dorosłych, które dostaniesz gratis do pakietu konsultacji logopedycznych.

  • Toker jest nie tylko narzędziem w pracy logopedy, ale przede wszystkim skutecznym wsparciem w domowej części terapii. Dzięki temu, że przy profesjonalnie przygotowanych ćwiczeniach logopedycznych pacjent spędza czas w kreatywny sposób, to zazwyczaj żmudne zadania logopedyczne stają się dla niego przyjemnością. Dodatkowo, dzięki modułowi śledzenia postępów terapii Ty sam oraz nasz logopeda będziecie mogli kontrolować poprawność wykonywania ćwiczeń, a tym samym kontrolować efektywność terapii i dostosowywać ją do bieżących potrzeb pacjenta.

Poznaj Platformę Toker dla osób dorosłych Umów się na konsultacje online

Nadzór logopedy online

Nadzór logopedy online

Im wcześniej chory po udarze mózgu lub przy afazji rozpocznie ćwiczenia logopedyczne z Platformą Toker tym większa szansa na to, że ich skutki będą mniejsze. Nie czekaj. Już dzisiaj umów się na spotkanie z wybranym logopedą i odbierz darmowy abonament na dostęp do Platformy Toker.

Umów się na konsultację logopedyczną za pośrednictwem Platformy Toker, a dostęp do Platformy otrzymasz gratis na cały miesiąc. Znajdź odpowiedniego specjalistę na naszych stronach lub bezpośrednio w swojej przeglądarce Toker. W ramach konsultacji wybrany logopeda przygotuje indywidualną sesję terapeutyczną specjalnie dla bliskiej Ci osoby.

Sesja terapeutyczna to specjalnie wyselekcjonowany przez logopedę zestaw ćwiczeń na Platformie Toker, dostosowany do stopnia rozwoju zaburzenia u osoby udarze. Na podstawie wywiadu logopedycznego, specjalista zawrze również cenne wskazówki i komentarze dotyczące specyfiki wykonywania danego ćwiczenia przez chorego. Zaleci on również optymalną ilość powtórzeń każdego ćwiczenia. Nawet jeśli zmienisz specjalistę, lub będziesz chciał współpracować z więcej niż jednym, system śledzenia postępów terapii udostępni każdemu z nich wgląd do pełnych informacji co, kiedy i jak było ćwiczone na Platformie Toker. Umożliwia to łatwą korektę wybranego sposobu terapii. Chory może mieć odrębną bezpłatną sesje terapeutyczną nawet na każdy dzień tygodnia.

Wyobraź sobie jak regularne ćwiczenia na Platformie Toker zwiększą szybkość i skuteczność terapii neurologopedycznej. Osoba Ci bliska będzie mogła ćwiczyć tak często jak zechce, w komfortowych domowych warunkach, przed ekranem swojego komputera. A Ty wreszcie możesz mieć pewność, że jest w dobrych rękach. Dostęp do Platformy Toker to również zmniejszenie częstotliwości i kosztów koniecznych wizyt logopedycznych, przez co oszczędzasz swój czas i pieniądze.

A to jeszcze nie wszystko. Kiedy zdecydujesz się na konsultację logopedyczną za pośrednictwem Platformy Toker, nasza przeglądarka sama będzie dbała abyś nie zapomniał o ustalonym spotkaniu. A jeśli jest to spotkanie online sama połączy się z wybranym logopedą o ustalonej godzinie.

Jak przygotować się do wizyty u logopedy z osobą dorosłą?

Jak przygotować się do wizyty u logopedy z osobą dorosłą? Oto kilka rad:

Jak przygotować się do wizyty u logopedy z osobą dorosłą

Aby pomóc pacjentowi konieczny jest stały i regularny kontakt ze specjalistą.

Przejdź do wyboru logopedy

  1. Poinformuj pacjenta o wizycie i celu wizyty logopedy.
  2. Wyjaśnij, że badanie nie będzie bolesne i krępujące.
  3. Przygotuj (jeżeli posiadasz) karty wypisowe ze szpitala (z ostatniego pobytu).
  4. Jeżeli pacjent posiada aparat słuchowy, powinien go nieć ze sobą podczas konsultacji.
  5. Jeżeli pacjent nosi protezę zębową, należy ją założyć (brak zębów również wpływa na sposób mówienia).
  6. Jeżeli zaburzeniom mowy towarzyszą, np. problemy z pamięcią, postaraj się określić od kiedy one są.
  7. Jeżeli z powodu zaburzeń pamięci pacjent był badany przez psychologa, przygotuj wynik badania.
  8. Postaraj się przypomnieć sobie czy są jakieś problemy przy jedzeniu (kaszel, przetrzymywanie jedzenia w ustach, wydłużenie czasu posiłków, niechęć do różnych potraw).
  9. Podczas badania opiekun może być poproszony o zaczekanie w innym pomieszczeniu, chyba, że badany wyraźnie życzy sobie jego obecności.
  10. Specjalista po badaniu wyjaśni pacjentowi i opiekunowi wszystkie wątpliwości oraz dokładnie poinformuje na czym polega terapia.
  11. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, coś Cię niepokoi lub czegoś nie rozumiesz, koniecznie poproś logopedę o wyjaśnienia. Nie bój się zadawać mu pytań.

Specjaliści o Platformie Toker

image description
Platforma Logopedyczna Toker to produkt innowacyjny, wychodzący naprzeciw potrzebom Logopedów, pacjentów i ich rodzin...

... Zajęcia mogą być prowadzone bez wychodzenia z domu , co nie jest bez znaczenia jeżeli najbliższy terapeuta znajduje się w znaczącej odległości. W wielu przypadkach również obecność terapeuty powoduje stres u Pacjenta.

Platforma zawiera setki ćwiczeń logopedycznych do wykorzystania przez logopedę jednak tylko umiejętny ich dobór oraz weryfikacja przez logopedę pod kątem konkretnego pacjenta pozwoli osiągnąć sukces w terapii.
Prof dr hab. Zbigniew Tarkowski patolog mowy, twórca i kierownik Zakładu Patologii i Rehabilitacji Mowy AM w Lublinie oraz wykładowca Wyższej Szkoły Ekonomii i Turystyki w Kielcach. Założyciel i prezes Fundacji Orator.
image description
Stworzenie Platformy TOKER jest wyjściem naprzeciw potrzebom pacjenta i opiekuna /rodziny. Daje możliwość zaprogramowania i monitorowania przebiegu terapii. Ćwiczenia są wykonywane przez pacjenta / dziecka w domu, a logopeda ma możliwość sprawdzania wykonania ćwiczenia i oceny jego efektów. Tatiana Lewicka Neurologopeda, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, specjalista w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach
image description
Platforma Toker to najlepszy przykład wykorzystania nowoczesnych technologii w prowadzeniu terapii logopedycznej. Prezentowane tu możliwości są uniwersalnymi narzędziami służącymi osobom w każdym wieku, w celu usuwania większości problemów w zakresie mowy. Proponowana przez Platformę Toker forma spotkań z terapeutą, zarówno osobistych, jak i on line, służy komfortowi i systematyczności terapii. Pacjenci oprócz kontaktu ze specjalistą otrzymują dostęp do ćwiczeń wykonywanych na zajęciach z możliwością ponownego odtworzenia ich demonstracji oraz kontroli wykonana za pomocą wirtualnego lustra. Obok szerokiej bazy ćwiczeń Platforma proponuje ciekawe gry logopedyczne dla najmłodszych . Stanową one cenne uzupełnienie terapii oraz posiadają wiele walorów edukacyjnych. Zapoznanie się z możliwościami Platformy Toker warto polecić specjalistom, którzy kładą nacisk na ciągły rozwój zawodowy i wzbogacają swój warsztat o nowe metody i ćwiczenia prowadzące do podniesienia efektywności prowadzonej przez nich terapii. dr Danuta Sowińska Logopeda, oligofrenopedagog
image description
Platforma Toker to genialne narzędzie wykorzystywane w pracy logopedycznej oraz znakomity przykład rozwoju telerehabilitacji w Polsce. Stanowi gruntowną pomoc dla logopedy jako terapeuty oraz jest źródłem swoistego komfortu dla pacjenta jako osoby wykonującej pracę nad samym sobą. Oktawia Czechowska Dyplomowany logopeda i audiolog
image description