Aby zaba stała się żabą a lowel rowerem.

Zgłoś się po poradę do jednego z naszych logopedów.

 • Teraz dostępny na:
Konsultacje logopedyczne online

Platforma Toker to baza ponad 460 ćwiczeń, gier i zabaw logopedycznych dla Twojego dziecka, którą dostaniesz gratis do pakietu konsultacji logopedycznych.

 • Toker jest nie tylko narzędziem w pracy logopedy, ale przede wszystkim skutecznym wsparciem dla rodzica w domowej części terapii. Dzięki temu, że przy profesjonalnie przygotowanych grach i zabawach logopedycznych dziecko wspaniale się bawi, to zazwyczaj żmudne ćwiczenia stają się dla niego przyjemnością. Dodatkowo, dzięki modułowi śledzenia postępów terapii rodzic oraz logopeda będą mogli kontrolować poprawność wykonywania przez dziecko ćwiczeń, a tym samym kontrolować efektywność terapii i dostosowywać ją do bieżących potrzeb dziecka.

Poznaj Platformę Toker dla dzieci Umów się na konsultacje online

Nadzór logopedy online

Nadzór logopedy online

Problemy logopedyczne mogą mieć poważny wpływ na zdolność nawiązywania kontaktów oraz kształtowanie przyszłej kariery dziecka. Nie czekaj. Już dzisiaj umów się na spotkanie z wybranym logopedą i odbierz darmowy abonament na dostęp do Platformy Toker.

Platforma Toker pozwala na kompleksowy nadzór logopedyczny nad wykonywanymi przez dziecko ćwiczeniami. Umów się na konsultację logopedyczną za pośrednictwem Platformy Toker, a dostęp do Platformy otrzymasz gratis na cały miesiąc. Znajdź odpowiedniego specjalistę na naszych stronach lub bezpośrednio w swojej przeglądarce Toker. W ramach konsultacji wybrany logopeda przygotuje indywidualną sesję terapeutyczną specjalnie dla Twojego dziecka.

Sesja terapeutyczna to specjalnie wyselekcjonowany przez logopedę zbiór ćwiczeń na Platformie Toker, dostosowany do stopnia rozwoju wady wymowy Twojego dziecka. Na podstawie wywiadu logopedycznego, specjalista zawrze również cenne wskazówki i komentarze dotyczące specyfiki wykonywania danego ćwiczenia przez Twojego podopiecznego. Zaleci on również optymalną ilość powtórzeń każdego ćwiczenia. Nawet jeśli zmienisz logopedę, lub będziesz chciał współpracować z więcej niż jednym specjalistą, system śledzenia postępów terapii udostępni każdemu z nich wgląd do pełnych informacji co, kiedy i jak ćwiczyło Twoje dziecko. Umożliwia to łatwą korektę wybranego sposobu terapii. Twoje dziecko może mieć odrębną sesje terapeutyczną nawet na każdy dzień tygodnia.

Wyobraź sobie jak regularne ćwiczenia na Platformie Toker zwiększą szybkość i skuteczność terapii logopedycznej. Twoje dziecko będzie mogło ćwiczyć tak często jak zechce, przy okazji dobrze się bawiąc. A Ty wreszcie możesz mieć trochę czasu tylko dla siebie. Dostęp do Platformy Toker to również zmniejszenie częstotliwości i kosztów koniecznych wizyt logopedycznych, przez co oszczędzasz swój czas i pieniądze.

A to jeszcze nie wszystko. Kiedy zdecydujesz się na konsultację logopedyczną za pośrednictwem Platformy Toker, nasza przeglądarka sama będzie dbała abyś nie zapomniał o ustalonym spotkaniu. A jeśli jest to spotkanie online, sama połączy się z wybranym logopedą o ustalonej godzinie.

Jak przygotować się do pierwszej konsultacji online z dzieckiem?

Postawienie prawidłowej diagnozy logopedycznej jest warunkiem opracowania skutecznej, dostosowanej do potrzeb Twojego dziecka terapii. Dlatego podczas pierwszej konsultacji online (lub na kilku kolejnych) logopeda przeprowadza szczegółowy wywiad z rodzicami, prowadzi wnikliwą obserwację dziecka oraz badanie logopedyczne. Gdy logopeda uzna, że jest to konieczne, skieruje dziecko na konsultacje do innych specjalistów.

Jak przygotować się do pierwszej konsultacji online z dzieckiem?

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, coś Cię niepokoi lub czegoś nie rozumiesz, koniecznie poproś logopedę o wyjaśnienia. Nie bój się zadawać mu pytań.

Przejdź do wyboru logopedy

 1. Wytłumacz dziecku z kim i w jakim celu odbędzie się spotkanie online. Opowiedz mu, czego może się spodziewać. Postaraj się, by było zaciekawione i nie czuło się zagrożone. Pamiętaj, że niepokój rodziców udziela się również dziecku.
 2. Przygotuj:
  • książeczkę zdrowia dziecka
  • wypisy ze szpitali jeśli było hospitalizowane
  • wyniki konsultacji i badań audiologicznych (badania słuchu) oraz neurologicznych (EEG, MR i TK głowy) jeśli były takie u niego przeprowadzane
 3. Przypomnij sobie, jaki przebieg miała Twoja ciąża i poród. Czy będąc w ciąży zażywałaś jakiekolwiek leki, czy chorowałaś, czy musiałaś leżeć.
 4. Jeśli dziecko potrzebuje okularów lub/i aparatu słuchowego albo implantu, miej go podczas konsultacji.
 5. Przypomnij sobie, jak przebiegał dotychczasowy rozwój motoryczny Twojego dziecka.
 6. Przypomnij sobie kiedy Twoje dziecko zaczęło wypowiadać pierwsze słowa.
 7. Miej przygotowane coś, co dziecko lubi do jedzenia i do picia. Jeśli dziecko jest karmione butelką, przygotuj tę, którą karmisz je najczęściej. Jeśli karmisz je łyżeczką, przygotuj tę ulubioną. Jeśli je stałe pokarmy, przygotuj coś, co będzie mogło gryźć. Nie karm dziecka bezpośrednio przed spotkaniem z logopedą, po to, by w jej trakcie miało ochotę coś zjeść.
 8. Przygotuj ulubioną zabawkę dziecka i zastanów się, w co i z kim bawi się najchętniej.
 9. Przygotuj sobie pytania, jakie chciałbyś zadać logopedzie.

Specjaliści o Platformie Toker

image description
Platforma Logopedyczna Toker to produkt innowacyjny, wychodzący naprzeciw potrzebom Logopedów, pacjentów i ich rodzin...

... Zajęcia mogą być prowadzone bez wychodzenia z domu , co nie jest bez znaczenia jeżeli najbliższy terapeuta znajduje się w znaczącej odległości. W wielu przypadkach również obecność terapeuty powoduje stres u Pacjenta.

Platforma zawiera setki ćwiczeń logopedycznych do wykorzystania przez logopedę jednak tylko umiejętny ich dobór oraz weryfikacja przez logopedę pod kątem konkretnego pacjenta pozwoli osiągnąć sukces w terapii.
Prof dr hab. Zbigniew Tarkowski patolog mowy, twórca i kierownik Zakładu Patologii i Rehabilitacji Mowy AM w Lublinie oraz wykładowca Wyższej Szkoły Ekonomii i Turystyki w Kielcach. Założyciel i prezes Fundacji Orator.
image description
Stworzenie Platformy TOKER jest wyjściem naprzeciw potrzebom pacjenta i opiekuna /rodziny. Daje możliwość zaprogramowania i monitorowania przebiegu terapii. Ćwiczenia są wykonywane przez pacjenta / dziecka w domu, a logopeda ma możliwość sprawdzania wykonania ćwiczenia i oceny jego efektów. Tatiana Lewicka Neurologopeda, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, specjalista w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Katowicach
image description
Platforma Toker to najlepszy przykład wykorzystania nowoczesnych technologii w prowadzeniu terapii logopedycznej. Prezentowane tu możliwości są uniwersalnymi narzędziami służącymi osobom w każdym wieku, w celu usuwania większości problemów w zakresie mowy. Proponowana przez Platformę Toker forma spotkań z terapeutą, zarówno osobistych, jak i on line, służy komfortowi i systematyczności terapii. Pacjenci oprócz kontaktu ze specjalistą otrzymują dostęp do ćwiczeń wykonywanych na zajęciach z możliwością ponownego odtworzenia ich demonstracji oraz kontroli wykonana za pomocą wirtualnego lustra. Obok szerokiej bazy ćwiczeń Platforma proponuje ciekawe gry logopedyczne dla najmłodszych . Stanową one cenne uzupełnienie terapii oraz posiadają wiele walorów edukacyjnych. Zapoznanie się z możliwościami Platformy Toker warto polecić specjalistom, którzy kładą nacisk na ciągły rozwój zawodowy i wzbogacają swój warsztat o nowe metody i ćwiczenia prowadzące do podniesienia efektywności prowadzonej przez nich terapii. dr Danuta Sowińska Logopeda, oligofrenopedagog
image description
Platforma Toker to genialne narzędzie wykorzystywane w pracy logopedycznej oraz znakomity przykład rozwoju telerehabilitacji w Polsce. Stanowi gruntowną pomoc dla logopedy jako terapeuty oraz jest źródłem swoistego komfortu dla pacjenta jako osoby wykonującej pracę nad samym sobą. Oktawia Czechowska Dyplomowany logopeda i audiolog
image description